Bendeki bilmemek değil öğrenememek!

Öğrenememe diye bir şey var hayatta ! ve eminim ki içtede hep bir yara var öğrenemediğimiz onca şeye. Neler mi mesela, kendimden örnek vereyim.

Ben dilbilgisinin bazı önemli kurallarını öğrenemiyorum, ayıramıyorum kiyi,deyi veya hep karıştırıyorum 1. köprü hangisi 2. köprü hangisi.Kime göre 1 kime göre 2.
Birde şey var mesela ayakkabı bağlamak hiç öğrenemedim. Evlenene kadar annem yada babam yardım etti bu öğrenememe durumunda evlendikten sonrada hayat arkadaşım destek oluyor. Olmuyor gerçekten öğrenemiyorum istesemde olmuyor. Tuzlu ayran ne yapar, tansiyon mu düşürür yoksa arttırır mı bunuda öğrenemiyorum mesela bir şey yapıyor ama ne ?

Bazen ne yaparsanız yapın olmaz, hep çözülür hep çözülür, bu arada favorim “gizli düğüm”

Bazen ne yaparsanız yapın olmaz, hep çözülür hep çözülür, bu arada favorim “gizli düğüm”

Bunlar ve benzeri öğrenememelerim her aklıma gelişinde kendini sorgulatıp garip bir kısır döngüye giriyor. Her defasında öğrendim diyip tekrar başa dönmelerde çabası.

Halbuki düşünmesem bunları, olmasa garip mahalle baskıları Facebook iletilerimin altında yazmasalar koca adam olmuşun de ayrı yazılır ki ayrı yazılır ya da bir arkadaşım demese istanbulda otuyorsun daha 1. köprüyü 2. köprüyü bilmiyorsun. Hadi geçsem bunları şuursuz biri “abi bizim çocuk bile bağlıyor bağcıklarını bu yaşta ne cırt cırtlı ayakkabısı” diyor mutlaka…

Anlıyacağınız dokunmuş bana biraz öğrenememe, peki ya sizin öğrenemedikleriniz ne ? Yok mu hiç bir şey…

Hadi bilelim öğrenemediklerimizi ve aydınlatalım birbirimizi belki birimiz bir diğerinin öğrenemediğini öğrenir ve ona göre adım atar.

Bir cevap yazın