Çekim // 2011

Çekim -- Erdem ÖZDEN 2011

Bazen düşünüyorum da içimi kavuran hırs ve arzu sürekli ortası delik bir kovaya akıyor gibi, verdiğim mücadele, içimde kendime duyduğum öfke, kendimin kendimden farklı olduğunu düşündükçe kalabalıklaşıyor gibiyim ve şunu görüyorum ki kapattığım göz kapaklarının ardında;  

Sizin farklılığınız bir başkasının çekim noktasıdır. Siz ne kadar farklılaşırsanız etrafınızdakiler de o kadar AYNILAŞIYOR.

Not : Çekim isimli çalışmam  3dsmax Programında Vray Render motoru ile görselleştirilmiştir. Basım için uygundur.

Tek Yaşam

2 Kişi ile başlar gerçek hayat.
Farklı solunur hava, farklı görülür gerçek kendine ait bir kabuğun vardır dokunulmasını bile istemediğin,
Sonra farklılaşmaya başlar günler,aylar,yıllar, aynı imgeleri görürsün bulutta, aynı mısraları söylersin sevinçli bir anda.
Kabuğuna dokunulmasında sakınca yoktur artık. Üzmez seni nasıl olsa. Sonra,sonra an gelir ve çarpar sana diğer hayat bir bakmışssınki kabuk içinde kabuk kalp içinde kalpsin, teksindir,
TEKSİNİZDİR..

Perfume: The Story of a Murderer

İzlediğim onlarca filmin arasında çok severek izlediğim hatta izleme sayımın 20’yi bulduğu süper filmdir 2006 yapımı parfüm.
Orjinal ismi, Perfume: The Story of a Murderer‘dır. Tam bir filmdir bence. Kendi halimce hazırladığım Filmin jeneriğide aşağıdaki gibi işte..

 

HACI !

Kim inanırdıki ? En masumumuz en kirli olanımız olsun ?
“Nefes alışverişleri yavaşlarken hafifçe araladı yeşil kapıyı, arnavut kaldırımlı bahçede yürüyen ayakları sanki kendinden bağımsızdı. Etraf ıssız ve karanlık  duyabildikleri ise sadece uzaklarda bağırıp çağıran köpeklerin sesiydi….

“HACI”  bir kollektif senaryo projesidir. Projenin amacı en yüksek katılımla en mantıklı ve sürükleyici hikayeyi yazarak bir ilke atmak ve yaratıcı zihinlerin oluşturuğu bir kitap oluşturabilmektir..

Şimdi yapmamız gereken bu yazının yorum kısmına aşağıdaki görselden yola çıkarak kaldığımız yerden devam etmek.

Ne yaptın HACI

Senibeklerken.com

senibeklerken.com, bebeğinizin dünyaya gelmeden sizinle geçirmiş olduğu yaklaşık 283 günün herbir gününü hatırlamına yardım edebilecek size özel bir günlük olarak tasarlanmıştır. Bu günlükte yazdıklarınızın, kaybolma, silinme, yıpranma ve eskime ihtimalleri yoktur.

Herşey yüksek seviyeli güvenlik sistemleri dahlinde korunur. senibeklerken.com ile eğer isterseniz doğum günlüğünüzü Facebook ve Twitter’da dostlarınızla paylaşabilir, dilerseniz bebeğinizin doğumuna son 1 hafta kala hesabınızı yazıma kapatabilir ve dijital günlüğünüzü bilgisayarınıza indirebilir veya sistem aracılığı ile basılı olarak elde edebilirsiniz.

 

Senibeklerken.com Projesi ve Proje yönetimi: Erdem ÖZDEN
Senibeklerken.com Projesi yazılımı: Sertaç YILDIRIM